Golf & Spa Kunětická hora
Dříteč 155
533 05
602 701 178
464 622 291
 Obsah

CT koronarografie

CT koronarografie je neinvazivní metoda vyšetření srdce, při které dojde k vytvoření virtuálního 3D modelu celého srdce v počítači.

CT koronarografie

Model srdce sestavený při koronarografii zobrazuje jeho kompletní anatomickou stavbu. Srdce je tak možné podrobně prozkoumat - především věnčité tepny a lokalizovat na nich případná nebezpečná zúžení nebo uzávěry, které mohou být způsobeny pokročilou aterosklerózou. Věnčité tepny (též známé jako koronární) jsou cévy, které krví zásobují samotné srdce. Zúžené věnčité tepny výrazně zvyšují riziko infarktu myokardu.

CT koronarografie je prováděné ambulantně (není nutná hospitalizace) a mimo zavedení kanyly s reflexní látkou je zcela bezbolestné. K vyšetření je použito technologie CT (též „počítačová tomografie“, „cétéčko“, „tunel“), která funguje podobně jako rentgen. Narozdíl od něj, ale snímá tkáň z více úhlů a pořízená data skládá dohromady speciální software, který vytvoří prostorový model srdce. Samotné vyšetření trvá 20 min, výsledky jsou zpravidla k dispozici do druhého dne.


Pro sportovce je určeno ultrazvukové vyšetření srdce kardiomyopatie

Share Button
Vyzkoušejte: Kola KTM - prvotřídní jízdní kola na silnici i do terénu.
 Zeptejte se nás

Zeptejte se nás

Probio sport banner