ONDŘEJ KOPECKÝ

Mezi sportovce, kteří pravidelně navštěvují naše zařízení SPORTKLINIK patří i vícebojař a současný držitel českého mistrovského titulu v sedmiboji Ondřej Kopecký. Položili jsme mu pár otázek nejen o naší klinice, ale i o tom, jaké má plány na další měsíce.

Když to vezmeme od úplného začátku. Jak dlouho se atletice věnujete a kdy padlo rozhodnutí, že se budete věnovat víceboji? 

S atletikou jsem začal v 6. třídě na základní škole v Pardubicích, kde mě trenér Martin Skřivánek od začátku vedl k všestrannosti a kde jsem si vyzkoušel všechny atletické disciplíny. Díky tomu jsem uměl od každé disciplíny něco a mohl jsem se rovnoměrně rozvíjet a pracovat na sobě. Dost důležité pro mě bylo, že jsem se do atletiky díky trenéru Skřivánkovi zamiloval a začal se jí více věnovat.

Můžete nám popsat, jak vypadá váš tréninkový týden? Kolik času věnujete jednotlivým disciplínám? 

V přípravě mám většinou každý den dvoufázový trénink, ale se závodním obdobím dvoufázových tréninků ubývá. Ideální by pro mě bylo, abych stihl každou disciplínu dvakrát týdně. Ale jsou, na které víc než jednou týdně nezbyde čas. V neděli, pokud nejsou závody, mám vždycky volno.

Stihnete kromě tréninků dělat i něco dalšího? Máte třeba nějaký nesportovní koníček? 

Studuji na Karlově Univerzitě Fakultu tělesné výchovy a sportu, takže se většinu volného času učím. Pokud mám volno, odjedu na chalupu, kde rád pracuju a tvořím na zahradě. Dost si u toho odpočinu. Hlavně psychicky.

Ondro, titul Mistra České republiky v sedmiboji se vám podařilo vyhrát těsně před tím, než byly veškeré závody zrušeny. Jak jste tuto dobu strávil a neměl jste pocit, že to je v rozjeté sezóně pro Vás podpásovka? Jste připraven vyhrávat dál? 

Snažil jsem se, aby mě to nijak nepoznamenalo a myslím, že se mi to povedlo. Přestože se nesmělo na stadiony ani do posiloven, trénoval jsem naplno v lese a udělal jsem si vlastní posilovnu v garáži. Možná by byly tréninkové možnosti na stadionu lepší než v lese, ale vzal jsem to tak, jak to je a snažil se z toho dostat co nejvíce. Mám rád pocit, když jdu na závody a vím, že jsem pro to udělal maximum.

Jaké závody vás nyní čekají?

Nyní se připravuji na vícebojařský vrchol této sezóny Mistrovství ČR v desetiboji, které proběhne 25.-26.7. v Praze. Poté budu závodit v jednotlivých disciplínách na Mistrovství ČR a extralize.

V úvodu jsme zmiňovali, že jste sportovcem, který navštěvuje naše zařízení SPORTKLINIK. S čím k nám nejčastěji chodíte a jak jste spokojen s našimi službami? 

U mě asi nejde říct, s čím nejčastěji SPORTKLINIK navštěvuji, protože je to skoro každou návštěvu něco jiného. Vždy dáme nějakou část těla dokupy, například tříslo z překážek a další týden přijedu s bolavým ramenem z tréninku oštěpu. Pravidelně se ale snažíme problémové častí těla posilovat a předejít tak zraněním. 

Co máte u nás nejraději, čím jsme pro vás jedinečné?  

Líbí se mi přístup, který všichni ve SPORTKLINIK mají. Když mám opravdu problém snaží se mi maximálně vyhovět, vžít se do problému a najít nějaké řešení. Když v neděli večer vezmu telefon a zavolám panu doktoru Neumannovi s neodkladným problémem, vždy mi to zvedne a pomůže mi. A přesně to se mi na SPORKLINIK líbí. Ve SPORTLINIK jsou různé přístroje a diagnostické zařízení, které mi dokážou přispět ke kvalitnímu tréninku, nebo vyřešit zdravotní problémy. Nemůžu opomenout krásné prostředí, ve kterém se klinika nachází a rád se tam objevím i mimo péči o mé tělo.

Co vy a regenerace?

Snažím se regenerova,t jak jen to jde, ať už saunou, vodními procedurami nebo právě cvičením s fyzioterapeuty ve SPORTKLINIK, bez kterého se můj trénink nemůže obejít. Najít si čas na regeneraci je důležité a to nejen pro vrcholové sportovce.

Co pro Vás bylo dosud tou největší sportovní výzvou a kam budou mířit vaše nejbližší cíle? 

Největší výzvou je pro mě každý závod a hlavně závod v desetiboji. Každý závod je v něčem jiný a vždycky se v něm nějaké ty výzvy najdou. Mé cíle nyní směřují na mistrovství ČR v desetiboji, jak jsem již zmínil. Věřím, že se koronavirová krize uklidní a budu moci bojovat o účast na světových a evropských akcích a hlavně zabojovat o účast na Olympijských hrách.

Touto cestou bych chtěl poděkovat panu MUDr. Neumannovi a celé SPORTKLINIK za péči, kterou mi poskytují a profesionální přístup, který ocení každý, kdo kliniku navštíví.

 Ondro, moc děkujeme a budem Vám za necelých 14 dní držet palce.